• USDTRY.
  7.79111
  2841
 • GBPTRY.
  10.08224
  6154
 • EURTRY.
  9.12862
  3602
 • ISE100
  1146.15
  200
 • APPLE
  113.19
  1
 • AMAZON
  3127.45
  45
 • BTCUSD
  10613.9
  39
 • GAUTRY.
  474.34
  50

Borsada Para Kazanmak

Borsada Para Kazanmak

Borsada para kazanmak isteyen  yatırımcıların borsada işlem gören enstrümanları iyi bilmesi ve piyasayı takip etmesi gerekmektedir.  Ayrıca  yatırımcıların siyasi ortamı iyi yorumlaması  ve ekonomik durumları yakından takip etmesi gerekmektedir.  Ülkemizde borsa işlemleri Borsa İstanbul bünyesinde faaliyetlerine devam etmektedir. Borsa hisse senedi, bona, tahvil, döviz, altın, gümüş, emtia gibi yatırım araçlarının alınıp satıldığı ve ticaretinin yapıldığı kurumsal piyasalardır. Borsada alıcılar ve satıcılar aracılar sayesinde alım-satım işlemlerini yerine getirmektedir.  

Borsada Alım-Satım Yapmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Borsada işlem yapmak isteyen yatırımcıların bir yatırım hesabı açması gerekmektedir. Yatırım hesapları bir banka bünyesinde açılacağı gibi aracı kurumlar bünyesinde de açılabilir. Fakat yatırım hesabı açacağınız kurumun borsada aracılık yapma yetkisinin olması gerekmektedir. Bunun için hizmet alacağınız kurumdan detaylı bilgi almanız gerekmektedir.

Borsada para kazanmak isteyen yatırımcının kendi finansal durumunu iyi analiz etmesi gerekmektedir. Tasarruflarınızı değerlendirmeden önce hangi borsa enstrümanın alım-satım işlemini yapacağınızı iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. Borsada işlemlerin nasıl yürüdüğünü bilmek sağlık bir yatırım için çok önemli olacaktır.

Borsada Para Kazanmak

Borsada İşlem Yapmak

Borsada işlemlere arz-talep dengesi yön vermektedir.  Kısaca anlatmak gerekirse bir mala olan talep fazlaysa ve arz düşükse piyasada fiyat buna bağlı olarak yükselmektedir. Borsada işlem yapacak olan kişilerin bu durumların takibini iyi yapması gerekmektedir. Buna bağlı olarak yatırım yapacakları hisse senedi, bona gibi araçların durumlarını ve fiyatları hakkında tahmin yürütebileceklerdir. Ayrıca piyasalarda meydana gelen değişmelerini ve fiyat dalgalanmalarını takip etmek kullanıcıların doğru yatırımlar yapmasını sağlayacaktır.  Ülke gündemindeki değişmeler ve siyasi atmosfer gibi konular borsayı yakından alakadar etmektedir. Bu durumların takibi de borsada işlem yapanlar için önemli olacaktır.

Borsada Para Kazanmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Borsada para kazanmak için yatırımcıların borsa piyasasında işlem gören hisse senedi gibi kıymetli kağıtların alım-satımını gerçekleştirmesi gerekmektedir. Eğer yatırımcı hisse senedi almışsa kazanç elde etmek için aldığı hisse senedi yüksek bir fiyattan satması gerekmektedir. Bundan dolayı alınan hisse senedinin ileride karlı bir kazanç sağlaması için yükselme ihtimalinin iyi analiz edilmesi gerekmektedir. Bunun için yatırımcıların piyasaya ve genel konjonktüre hakim olması gerekmektedir.