• USDTRY.
  7.79111
  2841
 • GBPTRY.
  10.08224
  6154
 • EURTRY.
  9.12862
  3602
 • ISE100
  1146.15
  200
 • APPLE
  113.19
  1
 • AMAZON
  3127.45
  45
 • BTCUSD
  10613.9
  39
 • GAUTRY.
  474.34
  50

En Düşük Faizli Kobi Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

En Düşük Faizli Kobi Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

En düşük faizli kobi kredisi veren bankalar kredi şartlarını oluştururken, esanıfın mağdur edilmeyeceği ve yaşanan pandemi sürecinden dolayı ekonomiyi canlı tutma amacıyla kobi kredilerinin de yapılandırılması gerekmektedir. Kobi kredisi, esnafların kolay ödeme şartıyla, işlerini geliştirmek için kobi kredisi ya da diğer bir adı esnaf kredisi olarak bankalardan aldığı bir kredi türüdür. Fakat bu krediden yaralanmak istiyorsanız kobi statüsünde olmanız gerekiyor. 

Kobilerin kredi başvuruları, bankalar tarafından belirlenen şartlar sağlandığında kredi talebiniz kabul edilmektedir. Peki esnaf ve kobilerin finansman desteği için en düşük faizli kobi kredisi veren bankalar hangileridir. Bunlardan biri olan Türkiye Ekonomi Bankası(TEB), KOSGEB destekleri, AR-GE çalışmalarına destek, Avrupa Birliği Hibeleri gibi destekler ile kobi ve esnaflar için birçok hizmeti hayata geçirirken kobilerin her zaman yanında olmaktadır. Bir diğer banka, kamu bankası olan Halkbank’tır. Halkbank, devletin her yıl kobiler ve esnaflar için verdiği KOSGEB desteklerini vermektedir. 

En Düşük Faizli Kobi Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Kobi Kredisi Kimlere Verilir?

KOBİ kredisi, işletme statüsünde bulunan her türlü ticari faaliyet yapan, bankaların “İşletme kredisi” ya da “Ticari kredi” diye adlandırdığı desteklerdir. Devletin desteklediği Kobi kredisine başvuru yapabilmeniz için işletmenizin KOBİ statüsünde olması gerekiyor. Bu statüye girebilmeniz içinde çalışan sayınızın 250’den az olması gerekiyor. Esnaf kendi odasına 750 TL’lik bir ücretle mutlaka kayıt yaptırmalıdır. Devlete herhangi bir ödenmemiş SGK prim borcu vergisi olmamalıdır. Gerekli finansmanı banka sağladığı için esnafın kredi notu sorgulanır. Sorgulama sonrasında risk grubunda olmaması gerekiyor. Daha sona banka esnafın gelirine göre kredi limitini belirler. Gerekli görülen durumlarda ipotek veya kefil istenebilir. 

En Düşük İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

En genel ve basit anlamıyla nakit ihtiyaçlarımızı karşılamak için kısa vadeli ve düşük tutarlı kullandığımız bir kredi türüdür. Sağlık kredisi, bayram kredisi, tatil kredisi, eğitim kredisi ve eşya kredisi gibi birçok türü vardır. Teknolojideki hızlı gelişmelerle bankacılıktaki değişimlerle şubeye gitmeden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Yaşanan salgından dolayı normalleşme sürecine giriş ile birlikte sosyal hayatı canlandırmak için en düşük ihtiyaç kredisi veren bankaların sayısı beşe çıktı. Bunlardan kamu bankası olan Ziraatbank, Vakıfbank, Halkbank ve katılım bankaları olan Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası başvurularını 5 Haziran itibariyle alacağını duyurdu.