• USDTRY.
  7.79111
  2841
 • GBPTRY.
  10.08224
  6154
 • EURTRY.
  9.12862
  3602
 • ISE100
  1146.15
  200
 • APPLE
  113.19
  1
 • AMAZON
  3127.45
  45
 • BTCUSD
  10613.9
  39
 • GAUTRY.
  474.34
  50

İhtiyaç Kredisi İçin En Uygun Seçenek Sunan Bankalar

İhtiyaç Kredisi İçin En Uygun Seçenek Sunan Bankalar

İhtiyaç kredisi için en uygun seçenek sunan bankalar size en düşük faizi veren bankalardır. İhtiyaç kredisi kısa vadeli düşük tutarlı ihtiyaçlarımızı karşılamak için başvurduğumuz bir kredi çeşididir dolayısıyla kredi çeşitlerini size uygun olan seçeneğini seçerek başlangıç yapabilirsiniz. İhtiyaç kredisi çeşitleri şunlardır; bayram kredisi, sağlık kredisi, tatil kredisi, eğitim kredisi ve eşya kredisidir. İhtiyaç kredisine başvurmadan önce dikkat etmemiz gereken önemli hususlar bulunmaktadır. Kredinin vade, aylık taksit, faiz ve toplam tutarına dikkat etmenizde fayda var çünkü bankalar hayatımızı kolaylaştırdığı kadar zorlaştırabilir de. İhtiyaç kredisi sayesinde hayatımız kolaylaşmış tanıdıklardan veya arkadaşlardan borç istemek yerine sağlıklı bir şekilde paramızı elde etmemize yardımcı olmuştur. Peki siz ihtiyaç kredisine başvurmak için uygun bir aday mısınız?

İhtiyaç Kredisi İçin En Uygun Seçenek Sunan Bankalar

İhtiyaç Kredisine Kimler Başvurabilir?

Etrafımızda duyduğumuz ‘İhtiyaç kredisine başvurdum ama bana çıkmadı.’ şeklinde olumsuz cümleler sizi düşündürmüş olabilir. İhtiyaç kredisine herkes başvurabilir ama başvurunuzda önemsenen faktörler bulunmaktadır eğer uygun kriterde değilse size çıkmayabilir. İhtiyaç kredisinde önemsenen kriter kredi notudur peki kredi notu nedir? Kredi kayıt bürosu sizin daha önce çekmiş olduğunuz kredilerinizi ödeme şeklinize, kredi limitlerinizi kullanma oranınıza ve geçmişteki kredilerinize göre size puan belirlemektedir. Kredi puanınız yüksekse kredinizi hemen almanız mümkündür ama eğer kredi puanınız düşük ise size kredi çıkma imkanı da maalesef düşüktür. Kredi puanınız düşük ise bankalar sizden gelirinize bakabilecekleri çeşitli evraklar veya bir kefil isteyebilir. Peki siz hangi bankadan kredi çekmelisiniz?

İhtiyaç Kredisi İçin En Uygun Bankalar

Bankalar devlet bankaları ve özel bankalar olarak ikiye ayrılmaktadır. Peki devlet bankaları mı en düşük faizi verir yoksa özel bankalar mı? Tabi ki devlet bankaları çünkü halkı kalkındırmak ve halkına yardım etmek ister. Bu yüzden faizini düşük ve ödeme tarihini olabildiğince uzun vermektedir. Örneğin Ziraat bankası, Vakıfbank, Halkbank gibi devlet bankaları günümüzde ödemesini 1 yıl erteleyerek faiz oranlarını %0,64′ e düşürüp halkın ihtiyaç kredilerinden faydalanmasını sağlamıştır bu konut kredisi için geçerlidir. Özel bankalar buna karşılık ödemesini 2 yıl erteleme fırsatı sunduğunu ve 3.yılda ödemeye başlayabileceklerini duyurmuştur fakat faiz oranı yüksektir. Bu durum ilden ile farklılık göstermektedir.