• USDTRY.
  7.79111
  2841
 • GBPTRY.
  10.08224
  6154
 • EURTRY.
  9.12862
  3602
 • ISE100
  1146.15
  200
 • APPLE
  113.19
  1
 • AMAZON
  3127.45
  45
 • BTCUSD
  10613.9
  39
 • GAUTRY.
  474.34
  50

Kefilsiz Kredi Veren Bankaların Şartları Nelerdir

Kefilsiz Kredi Veren Bankaların Şartları Nelerdir

Kefilsiz Kredi Veren Bankaların şartları nelerdir? Çeşitli ihtiyaçlarından dolayı nakit ihtiyacı yaşayanların en sık sorduğu sorulardan biri de budur.Günümüzde pek çok insan ev alırken, iş kurarken, bir işte kullanırken veya birçok alanda kullanırken nakit eksikliği yaşamaktadır. Bu durum üzerine bankalardan ihtiyaç kredisi çekmektedirler. Tabii kredi çekmek için en önemli şartlardan iki tanesi kefil ve gelir belgesi olmaktadır. Günümüzde pek çok banka kefil olmadan kredi vermeyebilirler. Ancak bazı bankalar kefilsiz olarak kredi vermektedir. Bu tür bankalardan bir kefiliniz yoksa kredi çekebilir ve ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Ancak kefilsiz kredi için limit sınırlıdır. Yani bankaların belirtmiş olduğu limitten yukarı bir limit talep edilemez. Bunun yanında vade süresi de bankanın belirtmiş olduğundan yukarı bir vade için talep edilmez. 

Kefilsiz Kredi Veren Bankaların Şartları Nelerdir

Kefilsiz Kredi Şartları Nelerdir?

Kefilsiz kredi şartları,adından anlaşıldığı gibi kefilsiz olarak kredi verildiği için bazı şartları vardır. Bunlar ; 
1.) 18 yaşını doldurmuş olmak

2.) Gelir belgesi verilmesi (geçerlilik tarihini yitirmemiş olacak şekilde)

3.) İpotek olacaksa eğer bazı eşlerin haberi olmadan ipotek yapıldığından birçok sorunla karşı karşıya kalan bankalar bu durumda eş izninin yazılı ve imzalı şekilde bankaya verilmesini isterler. En önemli şartlardan biri budur. 

4.) Bankada tutulan kredi notunuzun belirlenen seviyenin altında yani riskli seviyelerde olmaması. 

Bir diğer şart ise çekilecek kredinin vadesi ile ilgili olan şarttır. Konut kredisi için 360 ay, taşıt veya ihtiyaç kredisi için 60 aydan fazla vade talebinde bulunmamaktır. Bankanızda çekeceğiniz kredi türünün belirlenmiş olan vade üzerine çekebilirsiniz. Bu şartlar arasında belirtmiş olduğumuz gibi ipotek durumlarında eş onayı olan yazılı ve imzalı bir beyan kağıdı olmasıdır. Çünkü bazen eşlerden habersiz çekilen kredileri ev veya iş yeri üzerine ipotek ettirince ödemekte zorlananlar için ipotek edilen ev veya iş yeri bankanın üzerine geçeceği için eşlerin haberi olmadan yapılırsa sorun çıkabilir ve banka veya eşlerine mahkeme açabilir. Hiçbir banka kesinlikle bu durumda kalmak istemez. Bunun için eğer sizde anlaşmalı olduğunuz bankanızdan ipotek karşılığında kefilsiz kredi çekmek istiyorsanız eşleriniz haberi ve onayı olmak zorundadır.